Så kasta inte bort er frimodighet, den ger stor lön. (Hebr 10:35)

Här hittar du kontaktinfo till kyrkostyrelsen, lärokommissionen och de webbansvariga.

Om du vill kontakta en församlings pastor eller ordförande hittar du kontaktinfo under “Församlingar”. Kontaktinfo finns även på vissa av sidorna under “Verksamhet”.


Kyrkostyrelsen

Ingvar Adriansson  |  Ordförande  |  ingvar.adriansson@gmail.com


Lärokommissionen

Stefan Hedkvist  |  Ordförande | stefan.hedkvist@telia.com


bekannelse.se

Bjarte Edvardsen  |  Webbredaktör  |  bjedvard@gmail.com

Bjarte har det övergripande ansvaret för hela hemsidan, men några församlingar och verksamheter har egna webbansvariga som du hittar här under.


bekannelse.se: Medredaktörer

Mirjam Hedkvist  |  Medredaktör (Piteå)  |  mirjamhedkvist@hotmail.com

Karl Birkenfjäll | Medredaktör (Uppsala) | kallebirken@gmail.com

Andreas Carlsson  |  Medredaktör (Norrköping/Västerås)  |  a_carlsson75@yahoo.se

Samuel Adriansson  |  Medredaktör (Göteborg)  |  samuel.adriansson@gmail.com

Jonatan Wigström  |  Medredaktör (Göteborg)  |  jonatan.ericson@bahnhof.se

Ingvar Adriansson  |  Medredaktör (Ljungby)  |  ingvar.adriansson@gmail.com

Ingela Lindmark Edvardsen  |  Medredaktör (Bibel och Bekännelse)  |  kramdnil@hotmail.com

Birgitta Erlandsson  |  Medredaktör (Damlag)  |  b-erlandsson@tele2.se