2

En uppmaning till församlingarna

Varför dyker det ibland upp inlägg från församlingar på kyrkans hemsida? Därför att hemsidan är till för hela kyrkan och alla församlingar. Vi vill uppmana församlingarna att göra hemsidan ännu mer levande och bidra med blogginlägg som dyker upp både på förstasidan och under Aktuellt. Det kan handla om något som har hänt eller som ska hända, eller om något så enkelt som ens favoritpsalm eller Bibelvers. Inläggen kan/bör taggas med församlingens namn och taggen kan länkas till från församlingens sektion. Diskutera detta inom församlingarna och med församlingens webbansvarige.

Så kasta inte bort er frimodighet, den ger stor lön. (Hebr 10:35)

Kommentarer (2)

 1. Svara
  Stefan Sjöqvist says:

  Vart skickar man? Kan man lägga upp det själv?

  • Svara
   Bjarte Edvardsen says:

   Man skickar till församlingens webbansvarige. Ja, du kan lägga upp det själv ifall du har en användare, hör av dig ifall du vill att jag ska skapa en /Bjarte

Skriv en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.